Tajlandia – siedemnasty dzień wyprawy

chiang mai 011

Niestety. Nasz pociąg ma opóźnienie. Jedziemy już w sumie 12 godzin, a zostały ze 3. Wagon pełen pajęczyn, ale w sumie można wytrzymać. Na rozłożonych fotelach, położone są materace z prześcieradłami i poduszki. Każdy dostaje zapakowany w woreczek rodzaj grubszego prześcieradła, służące jako kołdra. Rano konduktor zbiera całą pościel i składa łóżka. Tym razem mieliśmy małą „atrakcję”. Przyszła policja i dwójce młodych Amerykanów pokazała na migi, że mają opróżnić plecaki. Zrobili im regularną rewizję. Początkowo myślałam, że szukają narkotyków. Ale nie – Amerykanie zapakowali sobie owe kołdry do plecaków. To trochę tak jakbyś z hotelu wyniósł pościel.
Nie ponieśli żadnych konsekwencji. Ona szybko schowała się za czarnymi, przeciwsłonecznymi okularami. Przecież to wstyd. W wagonie sypialnym sami turyści i tajlandzkie prostytutki towarzyszące niektórym białym facetom 40+. Prostytucja w Tajlandii to zjawisko bardzo powszechne. Praktycznie na każdym kroku można spotkać bary w których siedzą i czekają. Na ulicach, szczególnie większych miast, widać dużo par mieszanych – on biały, głównie po czterdziestce, choć są i młodsi, a Tajki młode, lub nawet bardzo młode.

chiang mai 015
Niezliczone agencje turystyczne w mieście oferują wycieczki. Gdziekolwiek chcesz, DO Świątyni Wat Phrathat Doi Suthep która jest zlokalizowana na górze Suthep około 500 BTH, lub cały dzień objazd po świątyniach Chiang Mai – 1800 BTH, LUb wycieczkę do parku słoni, około 500 BTH, całodzienne safari słoniowe z raftingiem na bambusowych tratwach – 1000 BTH. Wycieczki do wioski plemienia Karen (kobiety chodzą tam z obręczami na szyjach) około 1300 BTH. Oczywiście wszystkie ceny są wyjściowe. Zawsze można z nich stargować. Agencje oferują także wycieczki do Laosu, łącznie z pośrednictwem wizowym.

chiang mai 019

Napisz do nas
Facebook
YouTube