65. Dojeżdżamy do Flagstaff

65 dzień wyprawy

Zajeżdżamy do Holbrook w Arizonie. Bardzo klimatyczne miasteczko na historycznej drodze 66. Zwiedzamy bezpłatne miejskie muzeum, które równocześnie jest centrum informacji turystycznej. Zaopatrujemy się w mapki i broszury i mkniemy dalej drogą nr 40, międzystanową, do Flagstaff. Z dobrych rzeczy – po przekroczeniu granicy stanów Nowy Meksyk-Arizona zaczęła działać nasza meksykańska karta telefoniczna i znowu jesteśmy w zasięgu internetu 🙂 To miłe…

Robi się coraz cieplej, słońce grzeje i jest bardzo przyjemnie. Czas w samochodzie mija całkiem szybko, długa tasa nawet nie doskwiera tak bardzo. Może troche hałas z silnika Defendera, bo to jednak charakterystyczny pomruk. Można go kochać, albo nienawidzieć. My raczej to pierwsze, ale wiadomo, na dłużsżą trasę może to być niestety męczące. Czasem podczas drogi rozmawiamy, czasem każde z nas pochłonięte jest własnymi myślami. Przemyślenia i refleksje cisną się wtedy do głowy.

W tak zwanym międzyczasie zatrzymujemy się na Rest area, jemy obiad, sos pomidorowy z wczoraj z kaszą. Niestety, jeden telefon komórkowy niefrasobliwie położyliśmy w nasłonecznionym miejscu na konsoli Defenderka. Tym sposobem telefon padł, nagrzał się i odmówił posłuszeństwa…! Dojechaliśmy do Flagstaff i zdecydowaliśmy że musimy kupić nowy. Niby to Stany, to powinniśmy kupić Iphona, ale poszliśmy po taniości (chociaż też kosztował sporo ponad 200 USD) i nabyliśmy drogą kupna Motorolę 5G. Kupiliśmy też kartę do Internetu Mint Mobile. Na razie nie działa… Kurcze, ile się trzeba z tym namęczyć…

Na każdym z dwóch Walmartów we Flagstaff piszą, że nie wolno stać na noc. Nie ryzykujemy, że nas w nocy obudzą, wiec wyjeżdżamy za miasto. Pierwszy parking jest trochę jakby dziki i zamknięty, a do tego ma tabliczkę „only trucks”, czyli tylko dla ciężarówek. Zajeżdżamy, ale jest dziwnie, więc jedziemy dalej. Jest już ciemno gdy zajeżdżamy na kolejną Rest area, za zjazdem na Sedonę (droga nr 17).

Zobaczymy co dalej. Idziemy spać, ale w nocy bardzo mocno hałasują ciężarówki z chłodniami na parkingu. Komunikacja między nami wróciła na prawidłowe tory ;)!

03.05.2023

———————————–