29. Szukamy ubezpieczenia na USA

29 dzień wyprawy

Sytuacja pogodowa w ostatnich dniach w Veracruz jest w miarę stabilna. Stabilna w tym sensie że każdego dnia jest coraz cieplej. O ile to możliwe, bo temperatura w okolicach 33 stopni wydawała się już ekstremalna. Zatem ograniczamy wychodzenie z domu poza okresami posiłków i zakupów na targu. No a siedząc w domu staramy się załatwiać różne sprawy z wyprzedzeniem. Bo oczekiwanie na statek weszło już nam chyba w krew…. Gdyż ten jak wygląda z pozycji satelity, wciąż kręci się po okolicznych wodach przybrzeżnych….

Prognozowana trasa na Meksyk

Opracowujemy też trasę na Meksyk. Oczywiście z grubsza, bo finalnie nie wiadomo dokąd pojedziemy ;). Ale plan trzeba mieć. Z tego planu wynika że będziemy trzymać się raczej środkowej części kraju. I tym górskim obszarem przemieszczać się na północ w stronę granicy z USA.

Ubezpieczenie komunikacyjne

Ubezpieczenie na auto wymagane jest w większości krajów. W naszych doświadczeniach wiemy, że czasem nie ma problemu z jego kupieniem, czasem trzeba się trochę nagłowić żeby je znaleźć. No i trzeci wariant, jaki przerabiamy teraz, jest spory problem z jego kupieniem w przypadku USA. Powodem jest zarejestrowanie pojazdu poza Ameryką. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność, jednak opór materii jest większy niż się spodziewaliśmy….

Napisaliśmy kilka wiadomości do różnych agencji i większość uprzejmie odpisała nam że jest to niemożliwe. I odesłali nas do kolejnych, które też odmówiły. Obecnie czekamy na odpowiedź z agencji z Nowego Jorku, do której mamy kontakt jeszcze z okresu podróży po Ameryce Południowej.

W zanadrzu liczymy na pozytywną kalkulację na stronie online agencji Progressive. Ale to dopiero po wyczerpaniu obecnych opcji 😉

28.03.2023

—————————–