Defender ubierany…

Jeszcze tylko kilka elementów karoserii zostało nam do zrobienia, aby pojazd powrócił do dawnego wyglądu… Nie, oczywiście że nie do dawnego, bo świadomość, że nic już nie zżera go od spodu jest podstawą do dalszego działania. Niestety wielu etapów tych prac nie dało się uwiecznić na zdjęciach. Dziesiątek godzin szlifowania powierzchni metalowych. Wydmuchiwania i czyszczenia profili zamkniętych ramy. Wycinania i wspawywania nowych elementów. Potem odtłuszczania i malowania „specjalnymi” 🙂 preparatami podwozia i rozkręconych wzmocnień podłogi. Część jednak została uchwycona w kadrze:

imag1457
Przed czyszczeniem i przygotowywaniem do malowania
Mieszanie podkładu
imag2755
Po malowaniu podkładem
Jednoręki bandyta - strasznie upierdliwa robota ;)
Jednoręki bandyta – strasznie upierdliwa robota 😉
imag1570
A tu już warstwa nawierzchniowa i konserwacja wewnątrz ramy

Jeszcze tylko czyszczenie i konserwacja wyjętego zbiornika paliwa. Niestety podczas wyjmowania go pękł mi kruciec z plastiku doprowadzający paliwo. Nie było innego wyjścia jak kupić cały pływak ze smokiem. Może to i dobrze, bo stary był już też w opłakanym stanie.

imag1634

imag1921
Efekt, tuż przed zamontowaniem podłogi w części „hotelowej” 😉

Wykorzystuję urlop i składamy kolejne blaszki, podkładki, śrubki i inne ustrojstwa, aby każdego dnia być bliżej finiszu prac blacharskich i „zamknąć” niejako całość nadwozia.

Pomalowane podkładem elementy przy ostatniej przymiarce
Pomalowane podkładem elementy przy ostatniej przymiarce
Gustowna skrzyneczka na śrubki i nity...
Gustowna skrzyneczka na śrubki i nity…

Jeszcze tylko malowanie wnętrza skrzynki pod siedzeniami i parę innych „drobiazgów”, aby móc spokojnie trzasnąć drzwiami, bez obawy, że odpadną…

imag1728

Nowy komplet zawiasów i śrub na dwoje drzwi
Nowy komplet zawiasów i śrub na dwoje drzwi
Przykręcamy lusterko do nowego zawiasu
Przykręcamy lusterko do nowego zawiasu

imag1780Po jakimś czasie przenieśliśmy się z pracami na przód pojazdu (ponownie 😉 ), nie zapominając o regeneracji i wymianie alternatora i rozrusznika.

imag1852