Kolumbia – Dzień 709

Nowa normalność w wykonaniu Kolumbijskim nadchodzi wielkimi krokami. A raczej wielkimi i odważnymi decyzjami. Trochę w sarkastycznym tonie dzisiejsza informacja. Od dziś miał być nowy rozdział i szumnie zapowiadane zniesienie „kwarantanny” w Kolumbii. No to urząd miejski w Santa Marta jak przystało na władzę przygotował kolejny już 231 dekret w sprawie wirusa. Oto on:

Dekret nr 231 burmistrz Santa Marta

Dekret 231, wydany przez Urząd Burmistrza Santa Marta ustala, że plaże będą otwarte w blokach czasowych:  

Pierwszy blok czasowy będzie obowiązywał od 9 rano do 12 w południe, a drugi od 14 do 17. System ten przeznaczony jest dla plaż, do których można dotrzeć drogą lądową. W przypadku plaż, które są dostępne tylko drogą morską, „okienko” czasowe na korzystanie z plaży będzie obowiązywało między 9 rano a 16 po południu.  

Na plaży – lekko nielegalnie 😉

„Ludzie nie będą mogli spędzić całego dnia na plaży, muszą wybrać jeden z dwóch ustalonych harmonogramów,. Działania te i regulacje wprowadzamy po to aby otwieranie było stopniowe, odpowiedzialne i bezpieczne dla wszystkich korzystających z wypoczynku na plażach”.  

Między godziną 12 a 14 na plażach będą przeprowadzane procesy dezynfekcji i reorganizacji, tak aby osoby, które przybędą na drugi wyznaczony termin, mogły się z tego cieszyć….

Fajnie nie? Coś jakby przedszkolaków wpuścić do piaskownicy i potrzebny jest surowy i ścisły nadzór. A chyba zapomnieli wspomnieć, że prawdopodobnie wszyscy muszą być w maseczkach…. No dobrze, to na deser melonik….

Dzień siedemset dziewiąty – 01.09.2020

————————————-