460. Zwiedzamy Rosarito…

460 dzień wyprawy

Rosarito to jak zapewne wiecie czytając nasz blog nadmorskie miasto w stanie Baja California w Meksyku, położone około 20 mil na południe od granicy z San Diego w Kalifornii. Jest to popularne miejsce turystyczne, znane ze swoich pięknych plaż, tętniącego życia nocnego i wielu restauracji i barów. No może trochę przesadziłem z tym nocnym życiem, chociaż niewiele… Według danych z 2020 roku, populacja Rosarito wynosiła około 120 tyś. mieszkańców.

Rosarito jest popularnym miejscem turystycznym, co oznacza, że ​​w sezonie letnim i podczas wakacji liczba mieszkańców może być znacznie wyższa. No i właśnie teraz zaczyna się sezon wakacyjny. Możemy to powoli obserwować na ulicach.

Rano po śniadaniu zabraliśmy Alego i ruszyliśmy do nowego miejsca w tym mieście. Do Parku miejskiego. Tam na jeszcze nie było. Park leży na wzgórzu w okolicach Punta Azul, tylko nieco dalej od centrum miasta. Nie powiem miejsce całkiem fajne.

Fajne jak na standardy Meksykańskie. W miarę utrzymane. Widać że podlewane regularnie. Jest sporo zielonego terenu i ławek ze stolikami. A nawet kilka altanek, placyk dla dzieci, toalety. Pochodziliśmy tu kilka dłuższych chwil…

1.06.2024

———————