Chile – Dzień 118

Dzień sto osiemnasty 19.01.2019

Po w wiarę spokojnej nocy, miejscówce znalezionej niedaleko Coyaquie zebraliśmy się nader szybko bez śniadania i pojechaliśmy do miasta , załatwiać pilne sprawy związane z okularami. Okazało się zę taki pośpiech nie był konieczny, ponieważ dziś sobota (z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy). Dlatego też wszystko zamknięte, od 10.00. Podjechaliśmy zatem na parking widokowy i zjedliśmy prawie domową jajecznicę ze szczypiorkiem, z tutejszymi bułkami, które wychodzą nam już bokiem. Ich konsystencja pozostawia wiele do życzenia. Od 3 miesięcy nie jedliśmy chleba na zakwasie, a pieczywo które możemy tu kupić jest jakby chińskie.. nie do jedzenia. Ale się zmuszamy. Najedzeni pojechaliśmy do pierwszego optyka, i dowiedzieliśmy się  ze sposób dobierania różni się od naszego. Pani wyciągnęła książeczkę z literkami, dała okulary i pytała się czy mocniejsze, czy słabsze.

Finalnie, marudząc na cenę, odwiedziliśmy trzy kolejne sklepy optyczne, kupiliśmy za 17 USD gustowne okulary. Uff.

Kolejnym wyzwaniem okazały się zakupy. Znaleźliśmy supermarket, a musicie wiedzieć że Quoiaique jest największym miastem na południu. Robimy zakupy, makarony, kawę, warzywa. Z całą operację schodzi nam się dosyć długo, dopiero po 14.00 wyjeżdżamy z miasta i kilkadziesiąt kilometrów dalej znajdujemy urokliwe miejsce, nad jeziorem Elizalde. Prawie dziewicze góry i nieliczne wioski. Na dziś plan zakłada jednak dojechanie trochę dalej. Jutro ma być deszcz, i chcielibyśmy trochę dalej posunąć się na południe. Jedziemy w kierunku Cerro Castillo. Pięknie wygląda ta góra. Gigantyczny kanion, który ja poprzedza, wypełniony jest przez rzekę Ibanez.

13

Miejscowość Cerro Castillo o tej samej nazwie co góra.. objeżdżamy miasto w dwie minuty i wyjeżdżamy  na południe. PO 20 kilometrach żegnamy się z asfaltem i wjeżdżamy w bardziej dzikie części chilijskiej Patagonii.

Droga okazuje się bardzo wymagająca i z napiętą uwagą dojeżdżamy do punktu, gdzie decydujemy się spędzić noc.

Nadciągają czarne chmury, zapowiada się na deszcz…

6